• 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 5

Křesťanská sportovní organizace

"...Modli se a pracuj! Modli se a sportuj!"

 

logo knezi

 XIV. ročník  MISTROVSTVÍ EVROPY  

ve futsalu kněží

17.–21. 2. 2020 (Říčany u Prahy, Praha)

 

logo knezi

ROZPISY ZÁPASŮ

(dokument DOCX)

ROZLOSOVÁNÍ SKUPIN

SKUPINY
A B C D

Chorvatsko

Slovensko

Srbsko

Bělorusko

Albánie

Portugalsko

Maďarsko

Itálie

Česká Republika

 Kazachstán

Polsko

Rumunsko

Ukrajina

Slovinsko

Bosna a Hercegovina

Kosovo

Rakousko

Černá Hora

Článek na webu Proglasu

Mistrovství Evropy se uskuteční ve dnech 17.- 21. února 2020 v Praze a Říčanech u Prahy. Registrováno je v současné době 15 evropských týmů nad 18 let a delegací. (uzávěrka je 24.11.2019). První adventní neděli dojde k rozlosování týmů do skupin – a to v přímém přenosu na TV NOE. Stejně jako rádio Proglas jsou hlavními mediálními partnery akce.

Evropský futsalový šampionát vznikl v roce 2003. První ročník se uskutečnil v Rakousku. Myšlenka se ujala a nejprve se pořádal jednou za dva roky a od roku 2011 probíhá každý rok. Organizující stát měl možnost pozvat i další účastníky. Počet účastnících se týmů se pohybuje v rozmezí 13-17 států. Tým české republiky letos odehraje 5. ročník. Poprvé se zapojil na ME na Slovensku, následně v Chorvatsku, Itálii a letos v Černé Hoře.

Turnaje se neúčastní jenom kněží, ale také i biskupové jednotlivých krajin. Mezi hráči figurují i samotní biskupové: Maďarsko – Mons. László Kiss – Rigó, diecézní biskup ze Szeged, Černá Hora - Mons. Rrok Gjonlleshaj arcibiskup Bar, Slovensko – Mons. Milan Chautur,
eparcha košické eparchie.

 

Přehled ročníků a organizujících krajin:

2003 Rakousko
2005 – Chorvatsko
2007 – Bosna Hercegovina
2009 – Portugalsko
2011 – Polsko
2012 – Maďarsko
2013 – Slovinsko
2014 – Bělorusko
2015 – Rakousko
2016 – Slovensko
2017 – Chorvatsko
2018 – Italie
2019 – Černá Hora
2020 – Česká Republika

Foto:

 

Cíl setkání:

Cílem Mistrovství Evropy není jen sportovní aktivita. Záměr a celkový smysl šampionátu je

opřen o setkání v mezinárodním společenství kněží a v prožití zkušenosti kněžské identity uprostřed širšího společenství. Prostředkem k tomuto prožitku je společný sportovní fotbalový zájem. Naplněním setkání není jen vzájemné klání, ale také společný program, představení české kultury a národních tradic, prezentace činnosti Orla v dětských a mládežnických kategoriích na celostátní úrovni. Mistrovství tak napomáhá i samotnému prohloubení kněžské identity a v neposlední řadě je cílem také pozitivně přispět k celkovému obrazu života kněží a to směrem k veřejnosti. Vydat kladné svědectví kněžského života v dnešním světě. Vycházíme i z pozitivního přístupu sv. otce Františka ke sportu jako k nástroji, který buduje lidskou důstojnost.

Orel je pověřen uspořádáním této akce mezinárodní federací FICEP,  jíž je členem (Fédération Internationale Catholique d'Education Physique et sportive) i Fotbalovou asociací ČR (FAČR). V tuto chvíli je naší povinností organizačně i finančně zajistit důstojný průběh mistrovství a to nejen z pozice futsalových zápasů, ale i programu a veškerého servisu pro cca 230 osob.


 

 

Plakát  ke stažení

 

 

 

Administrátor | Domů
Copyright © 2009-2012 www.orel.cz