1.   Unanov

2.   Zlín

3.   Silůvky

4.   Ostrožská  Nová Ves

V boji o volejbalový trůn mužů pro letošní rok se opět sjela družstva do areálu Univerzity obrany ul. Staňkova 26, Brno - Královo Pole. Přihlášená družstva se dostavila všechna a hlavní rozhodčí Ing. Lukáš Dostál je rozlosoval do tabulky, kdy systém hry byl určen na dva vítězné sety a to „každý s každým“ dle pravidel ČVS.

Vítězství nakonec vybojovalo družstvo Mramotic, když o prvním a druhém i třetím a čtvrtém místě musel rozhodnout podíl setů. Ve vyrovnaném průběhu všech utkání byla k vidění řada místy až neuvěřitelných výměn. Bez vítězství se na pátém místě umístilo bojovné a sympatické mužstvo Zašové .

Kompletní výsledky ke stažení.

43 závodníků všech věkových kategorií z 10 jednot. Nejvíce byla zastoupena župa Velehradská. Nejúspěšnější jednotou byla s 5 prvními místa jednota Zlín, která pomohla i s pořadatelskou činností. Děkujeme správci areálu bratru Orlovi za příkladnou spolupráci.

Výsledky ke stažení (ženy, muži)

V sobotu 4. února 2017 se v Drnovicích uskutečnily ústřední a župní závody v běhu na lyžích. Závody se konaly již tradičně v areálu Ploštiny. Počasí nám přálo a tak na trať vyrazili závodníci všech věkových kategorií. Nejmenší měli připravenou trať na louce pod památníkem. Mladší a starší žáci vyzkoušeli střední okruh kolem památníku. Ostatní věkové kategorie měli upraven třetí nejdelší okruh. Na tyto tři okruhy vyrazilo přes třicet závodníků. Jejich výsledky jsou vypsány níže. Celé závody se jako vždy nesly ve výborné přátelské atmosféře a za to patří dík všem organizátorům a zúčastněným.

Výsledky ke stažení.

Propozice k závodům horských kol - Memoriál Josefa Valčíka 2017 ke stažení.

Kompletní výsledky z ústředních závodů v plavání ke stažení.

4. Josef Kopecký – Polná

Zveme Vás na orelskou cyklistickou výpravu do Francie pod ochranou sv. Ludvíka Francouzského

Azurové pobřeží u Středozemního moře

pohoří Esterel možný výlet do kaňonu Verdon

Termín: 25. srpna – 2. září 2017 (pátek – sobota), vzdálenost Brno – St. Raphaël 1300 km, cesta trvá 17 - 19 hodin.

Odjezd 25. 8. z Kroměříže ve 12:00 hod., odjezd z Brna ve 14:00 hod.

Příjezd 26. 8. do St. Raphaël kolem 8:00 – 9:00 hod.

Cena: 8.140,- Kč na osobu (doprava, ubytování s polopenzí). Po 1. lednu 2017 uhraďte zálohu ve výši 4.070,- Kč na účet Orla č. 63031621/0100. Termín doplatku Vám včas sdělíme.

Jednorázový ústřední orelský turnaj ve florbale Loukov u Semil 15.10.2016 (2001 a starší)

I když se předběžný počet 15 přihlášených družstev postupně smrskl až na 4, jednalo se nakonec o velmi vydařený turnaj – všechna družstva by zasloužila cenu fair play - bez úmyslných faulů, i při neúmyslných ani ne faulech hráči sami kajícně přenechávali míč soupeři, při vší bojovnosti bez jediného vulgárního výkřiku; při tom byl turnaj poměrně vyrovnaný, i když jedno družstva nakonec všechna utkání prohrálo. A turnaj dokonce přilákal i jeden neorelský tým Netvorů z Jilemnice

16. 09. 2016

V sobotu 10. Září, v překrásném počasí, kde nebylo na obloze ani obláčka a vzduch byl rozehřátý slunečními paprsky na vysokou teplotu, se na orelském sportovním areálu začali hromadit Orlíci v různých barevných dresech svých jednot. Vyškovští Orlíci ve žlutých dresech vynikali ještě jinak. Na jejich tváři se objevovala nedočkavost a zároveň i hrdost. Hrdost z toho, že se pohybují na novém zrekonstruovaném areálu a nedočkavost z toho, kdy se už můžou proběhnout po nové tartanové draze. Vše začalo v 9.00 hodin, kdy starosta Orla Vyškov Jaromír Zbořil přivítal vzácné hosty, na čele s náměstkem Jihomoravského kraje Romanem Celým, se kterým pak společně přestřihli pásku, aby oznámili, že nový areál je slavnostně otevřen a Orlíci mohou zahájit Sportovní Odznak Bedřicha Kostelky.
Na start se postavilo 108 Orlíků z devíti jednot, kteří udivovali skvělými výkony své trenéry i rodiče. Všichni byli odměněni sladkou odměnou a tým nejlepším byly předány poháry a odznaky podle výsledků.

Výsledky zde.

02. 09. 2016

Vážené sestry,vážení bratři
dne 27.8.2016 jsme uspořádali  ústřední orelský turnaj v nohejbale.Letošní počasí nám opět přálo a sluníčko od rána slibovalo,že potit se budeme nejen z našich sportovních výkonů.Ůčast  a zájem nás příjemně překvapila.Sešlo se na Orlovně 6 sportovně připravených mužstev,všichni výborně naladěni. 1. místo obsadila jednota Orel Němčice, 2. místo Orli Rozkovi,3.místo Drtiči z Domanína, 4.místo jednota Orel Boleradice,5.místo vykopala naše jednota Orel Ratíškovice a poslední 6.místo obsadil Orlík Domanín.
Po skončení turnaje došlo k předání pohárů.

Děkujeme všem zůčastněným a doufáme,že v roce 2017 se sejdeme,alespoň ve stejném počtu jako letos.Budeme se těšit

S orelským pozdravem Zdař Bůh

Orel jednota Ratíškovice

V sobotu 20.8.2016 se na louce mezi bazilikou a Božím hrobem na Hostýně uskutečnil další ročník "Běhu k BOŽÍMU HROBU", který je opět zařazen do OBL.

4.Šitbořice

7. 5. 2016 se v Ivančicích uskutečnil ústřední turnaj v kuželkách družstev. . Z vítězství se radovala jednota Orla Kelč. V mužích si vedl nejlépe Dalibor Tuček z Kelče, ženy ovládla Anna Mašlaňová taktéž z jednoty Kelč. Kompletní výsledky ke stažení.

V boji o volejbalový trůn žen pro letošní rok se opět sjela družstva do areálu Univerzity obrany ul.Staňkova 26, Brno-Královo Pole. Přihlášená družstva se dostavila všechna a byla rozlosována do tabulky, kdy systém hry byl určen na dva vítězné sety a to „každý s každým“ dle pravidel ČVS, která do-vysvětlil hlavní rozhodčí Ing.Lukáš Dostál.

Turnaj končil předáním diplomů a pohárů v 15hodin. Poprvé v historii a nutno říci,že zaslouženě, vyhrály ženy ze Stěbořic. Všechna utkání proběhla tradičně v bojovném duchu bez sebemenších problémů a hlavně ve zdraví.

V boji o Orelský volejbalový trůn mužů pro letošní rok se opět sjela družstva do areálu Univerzity obrany ul. Staňkova 26, Brno - Královo Pole. Přihlášená družstva se dostavila všechna a byla hlavním rozhodčím Ing. Lukášem Dostálem rozlosována do tabulky, kdy systém hry byl určen na dva vítězné sety a to „každý s každým“ dle pravidel ČVS.

Loňské vítězství obhájilo družstvo z Mramotic, když v celém turnaji nenašlo přemožitele a neztratilo ani jeden set.