Orelská florbalová liga

Orelská florbalová liga

Aktuální Informace

Finálový turnaj mužů vyhrála domácí jednota Dolní Bojanovice

Poslední turnaj jedenácté sezóny OFL patřil o víkendu 19. - 20. 5. 2018 mužům v Dolních Bojanovicích.

  • skupina A - Zlín, Dolní Bojanovice, Fbc Floorbee Orel Uherský Brod, FBO Orel Boskovice B
  • skupina B - Kuřim, Sweedland Sokol Valašské Klobouky, Hranice, Sokol Hodonín

Skupina A vyhrál Uherský Brod s plným počtem 9 bodů. Druhé skončily Dolní Bojanovice se 6 body, třetí Boskovice B se 3, Zlín zůstal na 0. Odpolední skupinu B vyhrála Kuřim a získala stejně jako Brod 9 bodů. Druhé místo obsadily Valašské Klobouky se 6 body, Hranice s jednou výhrou třetí a čtvrtý Sokol Hodonín.

V prvním čtvrtfinále si Dolní Bojanovice poradily 7:1 s Hranicemi. Druhý zápas vyřazovacích bojů mezi Kuřimí a Zlínem byl podstatně vyrovnanější. Zlín vítěze skupiny B trápil a podlehl těsně 6:8. Vítěz skupiny A Uh. Brod přehrál Sokol Hodonín 6:2, výsledek ale byl dlouho vyrovnaný a Brod se více prosadil až v poslední třetině zápasu. V posledním čtvrtfinále postoupily Valašské Klobouky díky skvělé třetí třetině přes Boskovice výsledkem 10:5.

Semifinále Dolních Bojanovic s Kuřimí bylo po prvních dvou třetinách stále 0:0. Tlak domácích ovšem přinesl v poslední části tři branky, a jelikož Kuřim zaznamenala pouze jedinou, mohli se domácí radovat ze zaslouženého postupu do finále. Druhé semifinále bylo na branky bohatší. Uherský Brod porazil Val. Klobouky 6:3 a postoupil do třetího finále v řadě. 

Zápas o bronz se změnil v přestřelku. Valašské Klobouky i přes několik obdržených branek v posledních minutách v pětiminutovém oslabení udržely vedení a po vítězství 11:10 obsadily třetí místo, Kuřim se musela spokojit se čtvrtou pozicí. Finále nabídlo opatrnější podívanou, ve které dlouho tahal za delší konec provazu Uherský Brod. Domácí si vzali tři minuty před koncem oddechový čas a krátce po něm dvakrát udeřili a otočili výsledek z 2:3 na 4:3. Brodu se i přes závěrečný tlak vyrovnat nepodařilo, a proto titul mistra OFL pro rok 2017/18 získala domácí jednota Dolní Bojanovice. Uherský Brod obsadil již po třetí v řadě druhé místo. Páté skončily Hranice, šesté Boskovice B, sedmý Zlín a osmý Sokol Hodonín.

Nejlepšími hráči na turnaji byli vyhlášeni:

  • Nejlepší brankář – Filip Hubačka (Dolní Bojanovice)
  • Nejlepší obránce – Michal Kundrata (Fbc Floorbee Orel Uherský Brod)
  • Nejlepší útočník – Lukáš Bližňák (Sweedland Sokol Val. Klobouky)

Výsledky ke stažení.

Junioři Dolních Bojanovic obhájili titul

Florbalisté Dolních Bojanovic opět po roce nepoznali hořkost porážky a s 12 výhrami obhájili titul mistra OFL v kategorii juniorů pro rok 2017/2018. Na posledním turnaji se ještě bojovalo o druhou a třetí příčku mezi Kuřimí a Vyškovem. Lépe dva zápasy na turnaji zvládl Vyškov a o bod se dostal na druhé místo. Třetí příčka po špatném závěru sezóny patřila Kuřimi. Čtvrté skončily Koryčany díky lepším vzájemným zápasů s Boskovicemi, které se musely spokojit s pátým místem. Šestá pozice patřila Sokolu Hodonín a sedmá Brnu-Židenicím.

 

Finále muži - rozlosování skupiny

Rozlosování základních skupin finálového turnaje mužů ke stažení.

 

Gepardi DDM Helceletka Brno obhájili titul v mladších žácích