Aktuální Informace

Termínová listina (aktualizace 10. 8.), herní formát, aktuální rozdělení do divizí

Termínová listina pro aktuální sezónu ke stažení. Herní formát ke stažení. Aktuální rozdělení do divizí ke stažení.

Sezóna 2018/2019 - přihlašování spuštěno

V sekci Ke stažení veškeré informace k novému ročníku včetně novinek v pravidlech florbalu. Přihlášky do nové sezóny můžete zasílat do 18. 7. 2018 na adresu ofl@orel.cz, případně poštou na Orel, Pellicova 2c, 602 00 Brno. Přihlášení zájemci obdrží další informace s podrobnými pokyny, předběžné rozdělení do divizí, termíny turnajů.

Medailovému pořadí po jedenáctém ročníku vevodí Uh. Brod

Medailové pořadí ke stažení. Medailisté z jednotlivých ročníku OFL ke stažení.

Finálový turnaj mužů vyhrála domácí jednota Dolní Bojanovice

Poslední turnaj jedenácté sezóny OFL patřil o víkendu 19. - 20. 5. 2018 mužům v Dolních Bojanovicích.

• skupina A - Zlín, Dolní Bojanovice, Fbc Floorbee Orel Uherský Brod, FBO Orel Boskovice B
  • skupina B - Kuřim, Sweedland Sokol Valašské Klobouky, Hranice, Sokol Hodonín

Skupina A vyhrál Uherský Brod s plným počtem 9 bodů. Druhé skončily Dolní Bojanovice se 6 body, třetí Boskovice B se 3, Zlín zůstal na 0. Odpolední skupinu B vyhrála Kuřim a získala stejně jako Brod 9 bodů. Druhé místo obsadily Valašské Klobouky se 6 body, Hranice s jednou výhrou třetí a čtvrtý Sokol Hodonín.

V prvním čtvrtfinále si Dolní Bojanovice poradily 7:1 s Hranicemi. Druhý zápas vyřazovacích bojů mezi Kuřimí a Zlínem byl podstatně vyrovnanější. Zlín vítěze skupiny B trápil a podlehl těsně 6:8. Vítěz skupiny A Uh. Brod přehrál Sokol Hodonín 6:2, výsledek ale byl dlouho vyrovnaný a Brod se více prosadil až v poslední třetině zápasu. V posledním čtvrtfinále postoupily Valašské Klobouky díky skvělé třetí třetině přes Boskovice výsledkem 10:5.

Semifinále Dolních Bojanovic s Kuřimí bylo po prvních dvou třetinách stále 0:0. Tlak domácích ovšem přinesl v poslední části tři branky, a jelikož Kuřim zaznamenala pouze jedinou, mohli se domácí radovat ze zaslouženého postupu do finále. Druhé semifinále bylo na branky bohatší. Uherský Brod porazil Val. Klobouky 6:3 a postoupil do třetího finále v řadě.

Zápas o bronz se změnil v přestřelku. Valašské Klobouky i přes několik obdržených branek v posledních minutách v pětiminutovém oslabení udržely vedení a po vítězství 11:10 obsadily třetí místo, Kuřim se musela spokojit se čtvrtou pozicí. Finále nabídlo opatrnější podívanou, ve které dlouho tahal za delší konec provazu Uherský Brod. Domácí si vzali tři minuty před koncem oddechový čas a krátce po něm dvakrát udeřili a otočili výsledek z 2:3 na 4:3. Brodu se i přes závěrečný tlak vyrovnat nepodařilo, a proto titul mistra OFL pro rok 2017/18 získala domácí jednota Dolní Bojanovice. Uherský Brod obsadil již po třetí v řadě druhé místo. Páté skončily Hranice, šesté Boskovice B, sedmý Zlín a osmý Sokol Hodonín.

Nejlepšími hráči na turnaji byli vyhlášeni:

• Nejlepší brankář – Filip Hubačka (Dolní Bojanovice)
  • Nejlepší obránce – Michal Kundrata (Fbc Floorbee Orel Uherský Brod)
  • Nejlepší útočník – Lukáš Bližňák (Sweedland Sokol Val. Klobouky)

Výsledky ke stažení.

Junioři Dolních Bojanovic obhájili titul

Florbalisté Dolních Bojanovic opět po roce nepoznali hořkost porážky a s 12 výhrami obhájili titul mistra OFL v kategorii juniorů pro rok 2017/2018. Na posledním turnaji se ještě bojovalo o druhou a třetí příčku mezi Kuřimí a Vyškovem. Lépe dva zápasy na turnaji zvládl Vyškov a o bod se dostal na druhé místo. Třetí příčka po špatném závěru sezóny patřila Kuřimi. Čtvrté skončily Koryčany díky lepším vzájemným zápasů s Boskovicemi, které se musely spokojit s pátým místem. Šestá pozice patřila Sokolu Hodonín a sedmá Brnu-Židenicím.

Finále muži - rozlosování skupiny

Rozlosování základních skupin finálového turnaje mužů ke stažení.

Gepardi DDM Helceletka Brno obhájili titul v mladších žácích

Svátek práce se po roce nesl ve znamení finále mladších žáků. V Uherské Brodě se sešlo osm nejlepších družstev.

• skupina A - Šlapanice, Nivnice, Olešnice, Vyškov
  • skupina B - Fbc Floorbee Orel Uherský Brod, Sokol Adamov, FbC Aligators, Gepardi DDM Helceletka Brno

Skupina A vyhrála stoprocentní Nivnice. Druhá skončila Olešnice se šesti body. O třetím místě rozhodlo pro Vyškov lepší skóre, Šlapanice skončily čtvrté. Skupina B a podobně jako Nivnice stoprocentní domácí Uherský Brod. Druzí skončili obhájci titulu Gepardi. A opět skóre rozhodlo o pozici tři a čtyři. Dívčí družstvo Aligators předčilo Sokol Adamov a obsadilo třetí příčku, Adamov zůstal čtvrtý.

První čtvrtfinále mezi Uh. Brodem a Šlapanicemi vypadalo na jasnou záležitost. Brod vedl 4:0 a mířil za jasným postupem. Šlapanice se ovšem nevzdaly a třemi brankami snížili. Domácí těsnou výhru v dramatickém závěru uhájili a postoupili do semifinále. Olešnice přešla po výsledku 4:2 přes nadšeně bojující Aligátorky. Nivnice si po zlepšené druhé půlce poradila se Sokolem Adamov 5:2 a Gepardi porazili Vyškov 4:1.

Uherský Brod si v prvním semifinále lehce poradil s Olešnicí, vyhrál 9:0. Druhý zápas byl mnohem zajímavější. Nivnice bojovala jak s Gepardy, tak hlavně s jejich brankářem. Za jeho záda dostala pouze jeden míček a i přes mnoho dalších šancí musela zkousnout prohru 1:2. Gepardi se tak po roce dostali opět do finále a opět proti Brodu.

V souboji poražených semifinalistů si lépe vedla Olešnice. Po výhře 6:3 se mohla radovat ze zisku třetí příčky, Nivnice po prohře brala nepopulární čtvrté místo. Opakování loňského finále mezi Gepardy a Brodem mělo trošku jiný vývoj. Brod šel dvakrát do vedení, ale Gepardům se povedlo dvakrát srovnat. Po řádné hrací době byl stav 2:2. Prodloužení nerozhodlo a početné publikum se mohlo těšit na nájezdy. V nich se dařilo lépe Gepardům DDM Helceletka Brno, kteří po roce obhájili titul mistra OFL pro rok 2017/2018, Uherský Brod bral na domácím turnaji druhé místo. Pátý skončil Vyškov, šesté hráčky Fbc Aligators, sedmý Sokol Adamov, osmé Šlapanice.

• Nejlepší brankář – Lukáš Šikuta (Gepardi DDM Helceletka Brno)
  • Nejlepší obránce – Petr Knotek (Olešnice)