Orelská florbalová liga

Orelská florbalová liga

Aktuální Informace

Finálové turnaje 2017 a školení rozhodčích - 10. 2. 2017

Prosím jednoty (popř. neorelská družstva), které by měly zájem ve spolupráci s ústředím uspořádat finálový turnaj, ať se ozvou na e-mail ofl@orel.cz nebo telefonem na číslo 724 503 048. Finálové turnaje proběhnou v těchto kategoriích:

elévové - 8. 4. – Vyškov

mladší žáci - 1. 5. – Adamov

starší žáci - 29. 4. - 30. 4. - Uherský Brod

dorost - 22. 4. - Nové Město na Moravě

muži - 6. - 7. 5 -

Data finálových turnajů se mohou ještě změnit v závislosti na dostupnosti hal. Pokud bude o turnaj více zájemců, rozhoduje ekonomická stránka pořádaného turnaje. Připomínám pravidlo, že finále se mohou zúčastnit pouze hráči, kteří mají odehrány 2 a více zápasů základní části OFL.

 

Školení rozhodčích proběhne 10. 2. 2017 v Brně, Pellicova 2c, od 17:00. Prosím zájemce o nahlášení do 3. 2. 2017. Stačí na e-mail ofl@orel.cz jméno a příjmení zájemce. Pokud bude více než 6 zájemců, školení proběhne.

 

Extraligová bitva o Moravu v Hodoníně

Partner ligy Bulldogs Brno sehraje 20. 11. v Hodoníně extraligové utkání proti Otrokovicím. Plakát ke stažení, informace o utkání ke stažení.

 

Termínová listina a aktuální rozdělení do divizí

Rozdělení do divizí - ke stažení. Termínová listina - ke stažení.

Prosím všechny, aby si zkontrolovali zařazení do divize, a pokud jim z nějakého důvodu divize nevyhovuje, ať mi dají do 10. 8. 2016 vědět. Po tomto datu se již nebude možné odhlašovat bez pokuty – propadení kauce.

Po 15. 8. 2016 budou vedoucím družstev rozeslány upřesňující informace s počtem turnajů, systémem, počtem postupujících a konečným rozdělením do divize, novým týmům přístupové údaje na web ligy. V divizích, kde je 6 družstev, jedno družstvo nebude pořádat domácí turnaj a zaplatí za nepořádání. Do jednotlivých divizí, kde není počet družstev sedm, se lze stále přihlásit. Termínová listina byla dělána tak, aby co nejméně kolidovala s prázdninami, orelskými akcemi, atd. Doporučuji všem si co nejdříve zamluvit halu pro domácí turnaj. Pokud bude chtít družstvo turnaj mimo stanovené termíny, musí získat souhlas od všech družstev v divizi. Všichni si projděte celou termínovou listinu, zkontrolujte termíny a pokud Vám nějaké kolidují s jinou akcí, hned mi dejte vědět. Můžeme se pokusit termín o týden přesunout, popřípadě Vám dám na dané kolo volno, pokud to lze. Nic v tomto ohledu nenechávejte na dobu, až liga poběží, přesuny se řeší již mnohem hůře, než v srpnu, září. Dále berte zřetel na finálové turnaje a turnaje v základní části alespoň trochu přizpůsobte, aby nebyla před finále dlouhá pauza, lepší je začít později a třeba první termín nezamlouvat, pokud Vám to dostupnost haly dovolí. Termíny se vybírají systémem – kdo dřív přijde,… Po 18. 8. 2016 budou termíny vypsány i na webu ligy, takže si je můžete zaregistrovat přes web, samozřejmě stačí mi napsat e-mail s termínem Vašeho domácího turnaje a já to na web přidám sám. Připomínám, že nejzazší termín k zamluvení haly a nahlášení turnaje je 10. 9. 2016. Termíny jsou vždy vypsány na sobotu, nebo neděli (popř. svátek). V neděli nezapomínejte, že turnaje musí začít až v 10.30. Výjimku je potřeba mít odsouhlasenou družstvy v divizi.

Po uplynutí termínu pro odhlášení budou týmům zaslány faktury – v týdnu od 15. 8. 2016.

 

Rozdělení do divizí a termínová listina

Rozdělení do divizí a termínová listina bude přihlášeným družstvům zaslána do čtvrtka 4. 8. 2016. Po té bude čas do 10. 8. 2016 na odhlášení ze soutěže. Po tomto datu již nebude možné se ze soutěže odhlásit - propadení kauce v případě odhlášení. V týdnu od 15. 8. 2016 budou rozesílány faktury pro platbu startovného.

 

Informace k desátému ročníku OFL 2016/17

Ligová komise OFL ve spolupráci s Tělovýchovnou radou Orla chystá nový, v pořadí již desátý ročník soutěže. Soutěž je samozřejmě otevřena i pro neorelská družstva.

Dokumenty ke stažení: informace o OFL, sazebník pokut (obsahuje i sazebník odměn pro orelské jednoty), sazebník odměn rozhodčím a přihlášku do nového ročníku.

Orelské jednoty mohou čerpat dotační programy – pro nově přihlášené jednoty, nově vzniklá družstva stávajících jednoty. Dále mohou jednoty využít příspěvek na cestovné (kategorie předpřípravka až starší žáci, dorostenky, junioři), pokud celková vzdálenost za turnaj přesáhne 120 km. Všechny odměny naleznete v přiloženém dokumentu. Na konci ročníku bude zase možnost žádat příspěvek na rozhodčí, které vyplácíte při domácích turnajích. Došlo ke snížení startovného v ženských kategoriích, výše startovného v mužských kategoriích zůstala na stejné úrovni jako v loňském roce.

Pokud budete mít zájem o účast v soutěži, prosím o vyplnění přihlášky a zaslání na adresu: Ústředí Orel, Pellicova 2c, 60200 Brno, nebo e-mailem na ofl@orel.cz, nejpozději do 20. 7. 2016. Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte mě kontaktovat.

Registruji pár otázek ke kategorii veteránů, jestli by ji nebylo možné vypsat. Prosím zájemce, kteří by o této kategorii uvažovali, ať se ozvou. Brankář by měl výjimku ve věku, kategorie 34 let a starší.

V případě zájmu alespoň 4 a více družstev není problém otevřít kategorii žákyň – ročník 2002 a mladší + 2 hráčky 2001. Startovné by bylo 400 Kč (pro neorelská družstva 200 Kč příplatek) + 1000 Kč kauce

 

Michal Možný

ředitel soutěže

 

Uherské Hradiště po mladších žácích získalo titul i ve starších

Posledním turnajem devátého ročníku OFL bylo finále starších žáků 28.–29. května v Blansku. Osm nejlepších družstev z divizí východ (Kněždub, Uherské Hradiště, Domanín), západ (Blansko, Chřestýši Ivančice, Boskovice) a jih (Vyškov, Těšany) bylo rozděleno do dvou skupin - skupina A: Chřestýši Ivančice, Uherské Hradiště, Blansko, Domanín, skupina B: Kněždub, Boskovice, Vyškov, Těšany.

Skupinu A vyhrálo Uherské Hradiště, které ztratilo body pouze remízou 2:2 s Blanskem. Druhé se ziskem šesti bodů skončily Ivančice. Ivančice prohrály jen s vítězem skupiny. Třetí pozice patřila domácímu Blansku se čtyřmi body, čtvrtý Domanín nezískal ani bod.

Skupina B nemohla být více vyrovnaná. Všechna družstva získala čtyři body a o pozicích rozhodovalo celkové skóre, případně více vstřelených branek. Nejlépe z této situace vyšly Těšany, které díky aktivnímu skóre obsadily první příčku. Druhý skončil Kněždub, méně vstřelených branek odsoudilo Vyškov ke třetímu místu. Čtvrté Boskovice jako jediné měly pasivní skóre a musely se spokojit se čtvrtou pozicí.

Hned první čtvrtfinále ukázalo, že Boskovice měly i na lepší než čtvrtou pozici. Vítěze skupiny A z Uherského Hradiště dlouho trápily, nakonec však po boji podlehly 3:5. Druhé utkání prvního (Těšany) se čtvrtým (Domanín) mělo již jasný průběh. Domanín ve čtyřech hráčích do pole nemohl vzdorovat Těšanům a podlehl jim jasně 3:10. Třetí a čtvrté čtvrtfinále měly stejný výsledek 4:1. Prvně Kněždub ve druhém poločase zlomil bojující domácí Blansko, po té Ivančice velmi dobrým výkonem porazily Vyškov.

 V první semifinále se utkaly dva postupující z východní divize. Uherské Hradiště si nemohlo nechat první výhru nad Kněždubem na lepší čas. Utkání se hrálo ve vysokém tempu, bylo dlouho vyrovnané, ale přeci jen ke konci utkání Hradiště rozhodlo a po výsledku 4:2 šlo do finále. Druhým finalistou se staly Ivančice. Po obrovském boji přetlačily Těšany 2:1. Hlavní zásluhu na postupu měl ivančický brankář, který přiváděl střelce Těšan k zoufalství.

Těšany nakonec smolně prohrály i boj o třetí místo, když Kněždubu podlehly 3:4. Kněždub si po nevydařeném semifinále spravil chuť a získal bronzové medaile, Těšany se musely spokojit se čtvrtým místem. Finále mělo překvapivě hladký průběh. Uherské Hradiště soustředěným výkonem přehrálo již možná lehce unavené Ivančice a po výhře 5:1 získalo titul v kategorii starších žáků pro rok 2015/2016. Ivančice obsadily zaslouženě druhé místo. Pátá pozice patří domácí jednotě z Blanska, šestá Vyškovu, sedmé skončily Boskovice, osmý Domanín.

Nejlepšími hráči na turnaji byli vyhlášeni:

 • Nejlepší brankář – Matěj Abraham (Chřestýši Ivančice)
 • Nejlepší obránce – Rostislav Komoň (Kněždub)
 • Nejlepší útočník – Martin Skočovský (Těšany)

 

Titul v mužské kategorii putuje po boji do Kuřimi

Předposlední květnový víkend se opět po roce sešlo osm nejlepších družstev v kategorii mužů v Uherském Brodě. Týmy byly rozděleny do dvou skupin podle výsledků ze základní části (skupina A - Kuřim, Zlín, Boskovice, Moutnice, skupina B - Uherský Brod, Hranice, Kunštát, Blansko).

Skupinu A vyhrál Zlín, když ztratil body pouze s Boskovicemi po remíze 2:2. Druhé místo se ziskem pěti bodů patřilo Boskovicím. V přímém souboji porazily 4:2 Kuřim, která skončila třetí s třemi body, Moutnice s jedním bodem po remíze s Boskovicemi čtvrtá. Druhou skupinu ovládl domácí Uherský Brod. O body přišel až ve svém posledním zápase s Blanskem za remízu 6:6. Blansko ovšem ostatní zápasy nezvládlo a skončilo čtvrté. Poslední zápas prvního dne mezi Kunštátem a Hranicemi byl boj o druhé místo. Kunštát vyhrál 5:3 a obsadil druhou pozici, Hranice třetí.

Čtvrtfinálové zápasy se odehrály pouze tři, domácí díky výhře ve skupině měli volný los a postup do semifinále jim zajistilo nedojetí Moutnice. Vzpoura hůře postavených družstev z první dne začala již v prvním hraném čtvrtfinále. Hranice ve vyrovnaném zápase porazily Boskovice 3:2. Vítěz skupiny A ze Zlína překvapivě nestačil na Blansko po bláznivém výsledku 7:10, když v průběhu zápasu vedl i o čtyři branky. Kuřim si v posledním čtvrtfinále poradila 8:3 s Kunštátem.

Obě semifinále přinesly skvělou podívanou. V prvním Hranice působily opticky o něco lépe, ale Brod předváděl skvělé zakončení, a tak po základní době byl stav 5:5. Rozuzlení nepřineslo ani následující pětiminutové prodloužení a ani pětice nájezdů. V šesté se prosadili domácí, Hranice neproměnily a Brod se tak mohl radovat z postupu do finále. Druhé semifinále za prvním o moc nezaostalo. Blansko na rozdíl od čtvrtfinále diktovalo tempo hry. Vedlo dokonce 7:3, ale vedení do konce řádné hrací doby neudrželo a po výsledku 7:7 se šlo do prodloužení. V něm v poslední minutě rozhodl Bednář a poslal Kuřim do boje o titul.

Souboj o bronz patřil jasně Hranicím. Výsledek 10:4 jim zajistil třetí místo. Blansko si opět po roce zopakovalo nepopulární čtvrtou pozici. Do finálového souboje lépe vstoupili muži Kuřimi, první třetinu vyhráli 3:0. Uherský Brod nesložil zbraně a usilovným tlakem dokázal ve druhé části snížit na 3:1 a ve třetí třetině zaslouženě srovnat na 3:3. Pětiminutové prodloužení branku nepřineslo, takže o vítězi musely rozhodnout nájezdy. V nich se našel pouze jediný úspěšný exekutor a to kuřimský Bednář, který Kuřimi zajistil titul pro rok 2015/2016, domácí Uherský Brod po loňském prvním místu bral stříbro. Pátý skončil vítěz skupiny A Zlín, šestý Kunštát, sedmé Boskovice, osmé Moutnice.

Nejlepšími hráči na turnaji byli vyhlášeni:

 • nejlepší brankář – Petr Ručka (Uherský Brod)
 • nejlepší obránce – Lukáš Jalový (Blansko)
 • nejlepší útočník – Štěpán Potsch (Hranice)

 

Mistrem OFL v kategorii dorostenců se stal Vyškov

14. 5. 2016 se v Dolních Bojanovicích sešlo šest nejlepších družstev z divizí východ (Dolní Bojanovice, Uherský Brod, Snipers Slavičín) a západ (Kuřim, Boskovice, Vyškov) k finálovému turnaji v kategorii dorostenců.

Hned první zápas přinesl překvapení, když favorizovaní domácí zaváhali s Kuřimí. Kuřim zvládla i druhý zápas, Boskovice porazila 3:1. Zaváhání přišlo ve třetím zápase se Snipers Slavičín, remíza 3:3 předznamenala pád kuřimských mimo medailové pozice. Naopak Vyškov po úvodní remíze 2:2 s Uherským Brodem se rozehrál k výbornému výkonu. Postupně porazil ostatní soupeře, v bitvě o první místo přetlačil domácí 2:1 a se ziskem 13 bodů se mohl radovat z titulu mistra OFL pro rok 2015/2016. Domácí Dolní Bojanovice se po prvním zápase vzpamatovaly, prohrály již pouze s mistrem a ziskem 9 bodů si zajistily stříbrné medaile. O třetím místě se rozhodlo v posledním zápase turnaje – Uherský Brod : Kuřim. Uherský Brod žádné komplikace nepřipustil a Kuřim přejel 5:0, celkově si na bodové konto připsal 8 bodů a ty mu stačily ke třetí příčce. Nutno dodat, že výsledek mohl být lepší, ovšem ve svém druhém zápase ani průběžné vedení 4:0 nestačilo k vítězství nad Bojanovicemi, které pěti brankami otočily vývoj zápasu. Kuřim se po dobrém startu, ale o to horším konci musela spokojit se čtvrtým místem, páté skončily Boskovice, šestý Snipers Slavičín.

Nejlepšími hráči turnaje byli vyhlášeni:

 • brankář: Erik Hauerland (Uherský Brod)
 • obránce: Jakub Ondrák (Vyškov)
 • útočník: Martin Kaňa (Dolní Bojanovice)

 

Titul v mladších žácích patří Uherskému Hradišti

Poslední dubnový den se utkalo osm nejlepších družstev z divizí jih, východ a západ v Uherském Brodu o titul mistra Orelské florbalové ligy 2015/2016 v kategorii mladších žáků. Týmy byly rozděleny do dvou skupin:

 • skupina A: Uherské Hradiště, Zlín, Šlapanice, Sokol Adamov
 • skupina B: Boskovice, Brno-Bohunice, Brno-Židenice, Uherský Brod

Skupinu A vyhráli bez ztráty bodu mladší žáci ze Zlína. Druhou pozici obsadilo Uherské Hradiště se ziskem šesti bodů, když prohrálo těsně 1:2 se Zlínem v zahajovacím zápase celého turnaje. Sokol Adamov si poradil se Šlapanicemi, což mu stačilo ke třetímu místu. Šlapanice nezískaly ani bod a zůstaly čtvrté.

Skupina B měla také jeden stoprocentní tým, kterým se staly Boskovice. Největší bitvu svedly s Uherským Brodem. Těsné vítězství 3:2 jim zaručilo vítězství ve skupině, Uherský Brod se díky této prohře musel spokojit s druhou pozicí. O třetím místu se rozhodlo v posledním zápase, kde v brněnském derby Židenice přetlačily Bohunice 3:1 a se ziskem tří bodů skončily třetí, Bohunice s nula body čtvrté.

Po zápasech ve skupinách přišly na řadu vyřazovací boje. Souboje prvních se čtvrtými přinesly více vzruchu, než se čekalo. Boskovice byly moc rády za výhru 3:2 nad Šlapanicemi. Rozdílem pouhé jedné branky postoupil i Zlín. Vyrovnanou bitvu s Bohunicemi rozhodly dvě chyby brněnských, které znamenaly prohru 1:2. Třetí čtvrtfinále a jednoznačná výhra 7:0 domácího Uherského Brodu nad Sokolem Adamov. V posledním čtvrtfinále Uherské Hradiště zdolalo Brno–Židenice 4:2.

Jako první si finále zajistil Uherský Brod. Semifinále ovládl jasně 6:1 a poslal Zlín do zápasu o bronz. Druhé semifinále již tak jasný průběh nemělo. Bitva se strhla nejen na hřišti, ale i v hledišti. Po právu obě skončily nerozhodně. Na hřišti ovšem muselo jedno družstvo postoupit a díky brance v prodloužení se radovalo Uherské Hradiště po výsledku 3:2.

Zápas zklamaných se do šestnácté minuty vyvíjel příznivě pro Zlín. Výsledek 3:0 hovořil jasně a v tu chvíli to vypadalo na jasnou dominanci východní divize. Boskovice nesložily zbraně a během dvou minut srovnaly na 3:3, navíc v poslední dvacáté minutě přidaly i čtvrtou branku a po skvělém obratu získaly bronzové medaile. Nepopulární čtvrté místo připadlo Zlínu. Finálový zápas přinesl derby mezi Uherským Brodem a Uherským Hradištěm. Opět fantastičtí diváci a napínavé utkání. První polovina 1:1, na začátku druhé se Brod dostal do vedení, bohužel zbytečné vyloučení a Hradiště vyrovnalo. Navíc minutu a půl před koncem další branka v síti Brodu znamenala vedení 3:2. Uherské Hradiště vedení již udrželo a stalo se mistrem OFL 2015/2016 v kategorii mladších žáků. Stříbro bral domácí Uherský Brod. Pátou pozici si odvezl Sokol Adamov, šesté skončilo Brno–Židenice, sedmé Brno–Bohunice a osmé Šlapanice.

Nejlepšími hráči na turnaji byli vyhlášeni:

 • Nejlepší brankář – Radim Šenkeřík (Uherské Hradiště)
 • Nejlepší obránce – Vojtěch Bistrý (Uherské Hradiště)
 • Nejlepší útočník – Matěj Zlatníček (Brno–Bohunice)

 

Boskovice obhájily titul v kategorii juniorů

Orelskou florbalovou ligu v kategorii juniorů vyhráli opět po roce florbalisté Boskovic. Za celou sezónu nepoznali hořkost porážky a z 12 zápasů zaznamenali 12 výher. Stříbrné medaile získaly Dolní Bojanovice, které prohrály pouze s vítězi a remizovaly se Žďárem nad Sázavou. Třetí místo se ziskem 21 bodů vybojoval Sokol Hodonín. Mocně finišoval Žďár na Sázavou, ale 19 bodů nestačilo na lepší, než čtvrté místo. Pátý skončil Vyškov. Šesté místo obsadili hráči Brna–Židenic, kteří měli stejně bodů jako Vyškov, ovšem horší vzájemné zápasy. Sedmá pozice připadla Těšanům. Vítězem kanadského bodování se stal Viktor Kejík z Boskovic.

 

Hattrick dokonán - ženám kralovaly hráčky Brna-Bohunic

Hráčky Brna-Bohunic i potřetí vyhrály kategorii žen. Na posledním turnaji 10. 4. 2016 v Boskovicích sice poprvé v sezóně zaváhaly, když podlehly 3:2 Těšanům, přesto se ziskem 25 bodů získaly mistrovský titul. O dva body zpět byly ženy Uherského Brodu a získaly stříbrné medaile. Bronz patřil Těšanům. Čtvrté místo obsadily Boskovice, páté Brno-Židenice, šesté skončily ženy Sokolu Bučovice. Vítězkou kanadského bodování se stala Kristýna Pospíšilová z Bohunic.

 

Titul v elévech putuje do Uherského Brodu

Farnost Kněždub zorganizovala v pěkném a přátelském prostředí první finálový turnaj OFL v kategorii elévů. Mezi šest nejlepších týmů se probojovala družstva:

 • východ – Fbc LEXX Orel Uherský Brod, Farnost Kněždub, Hustopeče nad Bečvou
 • západ – Brno–Bohunice, Vyškov, Nové Město na Moravě

Uherský Brod hned v prvním zápase naznačil, že bude patřit mezi velké favority turnaje. Pořadatele smetl výsledkem 6:0. „Domácí“ Kněždub zabojoval ve svém druhém utkání a porazil Hustopeče nad Bečvou. Uherský Brod i v dalších zápasech předváděl vynikající florbal a nezadržitelně mířil k vítězství. Největší problémy přišly v utkání s Bohunicemi. Brod vyhrál nejtěsnějším rozdílem 1:0. Uherský Brod se po roční odmlce vrátil na pomyslný trůn pro mistry OFL v kategorii elévů. O další pozice se strhla velká bitva, která se rozhodovala až v posledních dvou zápasech. Vyškov zdolal 4:3 Hustopeče nad Bečvou a po předchozím vítězství nad Novým Městem na Moravě (5:3) čekal v posledním zápase na zaváhání Kněždubu. Kněždub musel vyhrát, aby zachoval naději na medaile, ale bohužel remíza 2:2 s Bohunicemi jim přisoudila čtvrté místo. Vyškov díky lepšímu vzájemnému zápasu získal stříbrné medaile, bronz putoval do Nového Města na Moravě. Pátí skončili smolně hráči Brna–Bohunic, kteří dokázali potrápit všechny soupeře, bohužel i porce smůly je stála lepší místo. Šesté místo obsadily Hustopeče nad Bečvou.

Nejlepšími hráči turnaje byli zvoleni:

 • útočník: Tomáš Ručka (Brno–Bohunice)
 • obránce: Michael Christov (Uherský Brod)
 • brankář: Roman Hloch (Hustopeče nad Bečvou)

Výsledky ke stažení.

 

Nabídka Floorbee kolekce od Eflorbal

Nabídka florbalové branky, míčků, atd. od partnera OFL Eflorbal ke stažení.

 

Finálové turnaje 2016

Prosím jednoty (popř. neorelská družstva), které by měly zájem ve spolupráci s ústředím uspořádat finálový turnaj, ať se ozvou na e-mail ofl@orel.cz nebo telefonem na číslo 724 503 048. Finálové turnaje proběhnou v těchto kategoriích:

elévové - 9. 4. – Velká nad Veličkou (pořadatel Kněždub) - rozpis finálového turnaje ke stažení.

mladší žáci - 30. 4. – Uherský Brod - potvrzené datum - rozpis finálového turnaje ke stažení.

starší žáci - 28. 5. - 29. 5. - Blansko - potvrzené datum - rozpis finálového turnaje ke stažení.

dorost - 14. 5. - Dolní Bojanovice - potvrzené datum - rozpis finálového turnaje ke stažení.

muži - 21. - 22. 5 - Uherský Brod - potvrzené datum - rozpis finálového turnaje ke stažení.

Data finálových turnajů se mohou ještě změnit v závislosti na dostupnosti hal. Pokud bude o turnaj více zájemců, rozhoduje ekonomická stránka pořádaného turnaje. Připomínám pravidlo, že finále se mohou zúčastnit pouze hráči, kteří mají odehrány 2 a více zápasů základní části OFL.

 

Školení rozhodčích Brno

Školení rozhodčích proběhne 9. 10. 2015 od 16:30 na ústředí Orla, Pellicova 2c, Brno. Prosím všechny zájemce, aby se přihlásili do 7. 10. na mail ofl@orel.cz. Školení je zdarma.

 

Orelská florbalová liga má nového sponzora

Orelská florbalová liga má pro následující tři ročníky nového sponzora, e-shop eflorbal.cz. Eflorbal.cz je florbalovým specialistou působící na trhu už od roku 2003 a postupně se stal distributorem, ale také přímo výrobcem florbalového vybavení provozující jeden z největších florbalových skladů na světě. Sklad je umístěn na Slovácku – v Uherském Hradišti, kde se nachází více jak 10 000 holí skladem.

 

Na webu vypsány oficiální termíny turnajů

Na web byly vloženy všechny oficiální termíny. Nyní si můžete blokoval termíny po přihlášení do systému OFL - Týmy - Pořadatelství. Do času vypíšete datum začátku turnaje hh:mm, místo pořádání přesnou adresu haly a dáte dole tlačítko uprav turnaj. Vybírat samozřejmě můžete jen z turnajů, kde u pořadatele je NEVYBRÁNO. Stačí ovšem také na e-mail ofl@orel.cz zaslat datum, místo turnaje a jeho začátek a já na webu vše zadám. Pokud si zamluvíte turnaj přes web, není špatné zaslat alespoň datum i na e-mail ofl@orel.cz.

Domácí turnaje si prosím zamluvte nejpozději do 20. 9. 2015.

Michal Možný

 

Konečné rozdělení do divizí

Na e-maily vedoucích jednotlivých družstev bylo odesláno konečné rozdělení do divizí.

Elévové Předpřípravka
východ západ FATR Dubňany
Domanín Brno-Bohunice Brno - Bohunice
Hustopeče n. Bečvou Kunštát Dolní Bojanovice
Kněždub Nové Město  
Uherský Brod Řečkovice  
Dolní Bojanovice Vyškov  
Ml. žáci
jih východ západ
Brno-Bohunice Uherské Hradiště Sokol Adamov
Křenovice Havířov Boskovice
Těšany Hustopeče n. Bečvou TJ Bukovinka
Šlapanice Uherský Brod Nové Město
Brno-Židenice Vizovice Olešnice
Dolní Bojanovice Zlín  
Domanín Kašava  
St. žáci
východ západ jih
Domanín Blansko FATR Dubňany
Havířov Boskovice Těšany
Kněždub Kunštát Sokol Velatice
Vizovice Řečkovice Šlapanice
Zlín Žďár nad Sázavou Vyškov
Nivnice Brno-Židenice Dolní Bojanovice
Uherské Hradiště Ivančice  
Dorostenci
západ východ
Boskovice Domanín
Gepardi Brno Val. Klobouky
Kuřim Snipers Slavičín
FATR Dubňany Uh. Brod
Vyškov Dolní Bojanovice
Junioři
jih
Boskovice
Hodonín
Těšany
Vyškov
Žďár nad Sázavou
Brno-Židenice
Dolní Bojanovice
Muži
Jih Střed západ východ sever
Koryčany Blansko A Žďár nad Sázavou Val.Klobouky Havířov
Moutnice Brno-Bohunice Bořitov Uh. Brod Kelč
Těšany Kuřim Boskovice Sokol Bojkovice Hranice
Žďánice Křenovice Kunštát Vizovice Ostrava-Stará Bělá
Dolní Bojanovice Sokol Velatice Nové Město Zlín  
Velké Němčice Blansko B Olešnice Nivnice  
Ženy
Uh. Brod
Brno-Bohunice
Těšany
Boskovice
Sokol Bučovice
Brno-Židenice

 

!!! Pokud se stále chcete do ročníku 2015/2016 přihlásit, neváhejte mě na tel. č. 724 503 048 kontaktovat!!! Prosím všechny vedoucí, aby si co nejdříve, nejpozději však do 20. 9. 2015, zamluvili domácí turnaj a nahlásili mi ho na e-mail ofl@orel.cz. Po vypsání termínů na webu půjde turnaj zamluvit i elektronicky. Pokud chcete mít turnaj v jiné datum, než je oficiální termín, je nutné mít souhlas od všech družstev v divizi. Kontakty na vedoucí v sekci Týmy.

 

Přihlášování do IX. ročníku OFL spuštěno

V měsíci květnu skončil další ročník Orelské florbalové ligy (OFL) posledními finálovými turnaji. Ligová komise OFL ve spolupráci s Tělovýchovnou radou Orla chystá nový, v pořadí již devátý ročník soutěže. Informace o OFL, vypsaných kategoriích si můžete stáhnout zde, sazebník pokut (obsahuje i sazebník odměn pro orelské jednoty) ke stažení, předběžný sazebník odměn rozhodčím (ke stažení) a přihlášku do nového ročníku (ke stažení).

Orelské jednoty mohou čerpat dotační programy – pro nově přihlášené jednoty, nově vzniklá družstva stávajících jednoty. Dále mohou jednoty využít příspěvek na cestovné (kategorie předpřípravka až starší žáci, dorostenky), pokud celková vzdálenost za turnaj přesáhne 150 km. Všechny odměny naleznete v přiloženém dokumentu.

Pokud budete mít zájem o účast v soutěži, prosím o vyplnění přihlášky a zaslání na adresu: Ústředí Orel, Pellicova 2c, 60200 Brno, nebo e-mailem na ofl@orel.cz, nejpozději do 27. 7. 2015. Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte mě kontaktovat na e-mailu ofl@orel.cz, tel.: 724503048.

Ing. Michal Možný

ředitel OFL

 

Informace k IX. ročníku OFL

Informace k již IX. ročníku OFL, který bude startovat začátkem října, budou rozeslány po zasedání TVR Orla 11. 6. 2015. Pokud jste v minulých letech OFL nehráli a máte zájem získat informace k novému ročníku, napište si o jejich zaslání na mail ofl@orel.cz.

 

Finálový turnaj mužů ovládl domácí Uherský Brod

O poslední titul v ročníku OFL 2014/2015 se utkali muži 16.–17. 5. v Uherském Brodě. Osm družstev bylo rozděleno do dvou skupin:

 • skupina A: Zlín, Hranice, Těšany, Uherský Brod
 • skupina B: Blansko, Dolní Bojanovice, Boskovice, Kunštát

Ve skupině A se utkal loňský vítěz ze Zlína s domácím Uherským Brodem a hned v prvním zápase ztratil body po prohře 2:6. Ostatní zápasy ovšem zvládl a dvě výhry stačily na druhé místo. Domácí překvapivě zaváhali s Těšany, ale i tak obsadili první místo. Těšany remíza s vítězem skupiny neposunula ze čtvrté příčky, třetí skončily Hranice.

V béčku si podobně jako domácí vedlo Blansko. Ztráta s Boskovicemi po remíze 4:4 nic neřešila a Blansko vyhrálo skupinu stejně jako Brod se sedmi body. Druhé místo si dobrými výkony a šesti body zajistily Dolní Bojanovice. Boskovice k bodu s Blanskem přidaly výhru nad Kunštátem a ta znamenala třetí příčku, čtvrtý zůstal Kunštát.

Výsledky přisoudily Uherskému Brodu do nedělního čtvrtfinále Kunštát. Tým plný mladých hráčů kladl Broďanům poměrně dlouho odpor. Přesto konečný výsledek 6:2 hovořil více než jasně. V poklidném tempu postoupilo také Blansko, když porazilo Těšany 15:4. Třetí boj o postup mezi nejlepší čtyři a největší drama. Zlín musel předvést to nejlepší, aby přes skvěle bránící Boskovice postoupil po výsledku 2:1 po prodloužení. Poslední čtvrtfinále ovládly Dolní Bojanovice. Již první třetina jasně vyzněla pro Bojanovice 5:1, celkové skóre se zastavilo na stavu 12:2. První semifinále a velká bitva mezi Blanskem a Zlínem.  Přestože hráči Zlína vedli již o 3 branky, šlo nakonec utkání do prodloužení. V něm se nejdříve radovalo Blansko, avšak pro hru vysokou holí nebyla branka uznána. Navíc následoval dvouminutový trest, který hráči Zlína využili ke vstřelení postupové branky. Druhé semifinále mezi Brodem a Bojanovicemi mělo jasnější průběh. Brod ve druhé třetině odskočil na dvoubrankový rozdíl a ten si udržel až do závěrečného hvizdu. Po výsledku 4:2 vyzval ve finále Zlín. Souboj poražených vyzněl v dramatických nájezdech lépe pro Dolní Bojanovice, které se tak radovaly z bronzových medailí, nepopulární čtvrté místo patřilo Blansku. Finále přineslo skvělou diváckou kulisu a vyrovnanou bitvu, která se rozhodla až ve třetí třetině. Po dvou třetinách bylo vyrovnáno, ve třetí části Brod skóroval jako první a následný tlak Zlína vedl pouze k nešťastné vlastní brance. Uherský Brod vedení 3:1 již udržel a po zásluze se stal mistrem pro rok 2014/2015. Obhájci ze Zlína se museli spokojit s druhým místem. Páté skončily Boskovice, šestou pozici obsadily Hranice, sedmou Těšany a osmé místo Kunštát.

Nejlepšími hráči na turnaji byli vyhlášeni:

 • Nejlepší brankář – David Dvořáček (Zlín)
 • Nejlepší obránce – David Bohun (Dolní Bojanovice)
 • Nejlepší útočník – Jiří Šmíd (Uherský Brod)

 

Ženám opět kralovaly hráčky Brna-Bohunic

Ženy sehrály svůj poslední turnaj 25. 4. 2015 v Letovicích. Favoritky z Brna–Bohunic potvrdily svoji roli a čtyřmi výhrami stvrdily titul pro rok 2014 / 2015. Za celou sezónu ztratily pouze dva body za jednu remízu. Druhé místo si zajistila 19 body děvčata z FBC Aligators Orel Šitbořice. O třetí místo a bronzové medaile se svedl velký boj na posledním turnaji. Uherský Brod překvapivě ztratil s domácími Boskovicemi a zkomplikoval si cestu za bronzem. Vše měly v rukou hráčky Těšan, v posledním zápase musely ovšem porazit mistryně. Po první třetině to vypadalo nadějně, Těšany vedly 3:0, Bohunice se ovšem zvedly a čtyřmi brankami otočily stav na 4:3. Tento výsledek přisoudil bronzové medaile Fbc Lexx Orel Uherský Brod. Nevděčné čtvrté místo obsadily Těšany, páté Boskovice a šesté Sokol Bučovice.

 

Rozlosování finálového turnaje mužů

Na finálový turnaj mužů, který se uskuteční 16. - 17. 5. 2015 v Uherském Brodu, byla družstva rozdělena do skupin:

 • skupina A (dopolední): Zlín, Uherský Brod, Těšany, Hranice
 • skupina B (odpolední): Kunštát, Blansko, Dolní Bojanovice, Boskovice

Rozlosování finálového turnaje si můžete stáhnout zde.

 

Moutnice vybojovaly titul v dorostencích

Šest nejlepších družstev se utkalo o titul v kategorii dorostenců 2. 5. 2015 v Bystřici nad Pernštejnem. Z divizí postoupila družstva:

 • východ – Uherský Brod, Kašava,
 • západ – Nové Město na Moravě, Boskovice,