Orelská florbalová liga

Orelská florbalová liga

Aktuální Informace

Tour de club v Dolních Bojanovicích

Orel Dolní Bojanovice ve spolupráci s Českým florbalem pořádá akci Tour de club, kde extaligový trenéři přijedou na trénink starších žáků, v tento čtvrtek 18. ledna od 18:00. Všichni jste srdečně zváni. Plakát ke stažení.

Za Dolní Bojanovice, David Bohun

 

Finálové turnaje 2018 + školení rozhodčích leden, Brno

Prosím jednoty (popř. neorelská družstva), které by měly zájem ve spolupráci s ústředím uspořádat finálový turnaj, ať se ozvou na e-mail ofl@orel.cz nebo telefonem na číslo 724 503 048. Finálové turnaje proběhnou v těchto kategoriích:

elévové - 21. 4. – Kuřim

mladší žáci - 1. 5. – Uh. Brod

starší žáci - 28. 4. - 29. 4.

dorost - 14. 4. – Kněždub

muži - 19. - 20. 5 – Dolní Bojanovice

Data finálových turnajů se mohou ještě změnit v závislosti na dostupnosti hal, možností družstev, atd.. Pokud bude o turnaj více zájemců, rozhoduje ekonomická stránka pořádaného turnaje. Připomínám pravidlo, že finále se mohou zúčastnit pouze hráči, kteří mají odehrány 2 a více zápasů základní části OFL. Za pořádání finálového turnaje dostanou pořadatelé finanční odměnu.

 

Školení rozhodčích proběhne 12. 1. 2018 od 16:00 na ústředí Orla, Pellicova 2c, 60200 Brno. Zájemci se mohou hlásit do 8. 1. 2018 na mail ofl@orel.cz (jméno, příjmení, jednota). Školení proběhne v případě 5 a více zájemců.

 

Partner ligy Bulldogs Brno odehraje zápas v Hodoníně

Partner ligy OFL extraligový tým Bulldogs Brno odehraje zápas proti Vítkovicích v Hodoníně. Více o zápase se můžete dozvědět z článku. Plakát ke stažení.

 

Rozdělení do divizí, aktuální termínová listina k 21. 9., hrací systém + stálá možnost přihlášení

Rozdělení do jednotlivých divize ke stažení. Termínová listina ke stažení. Hrací systém ke stažení. Stále se jde do některých kategorií přihlašovat. Především dorost, východ, muži - sever, ženy. Pokud máte o jakoukoliv kategorii zájem, neváhejte se ozvat na mail: ofl@orel.cz, případně na 724 503 048.

 

Spuštěno přihlašování do jedenáctého ročníku OFL

Ligová komise OFL ve spolupráci s TVR vypisuje 11. ročník Orelské florbalové ligy. Veškeré informace o novém ročníku ke stažení, přihláška do nového ročníku ke stažení.

Vypsané kategorie: předpřípravka, elévové, mladší žáci, starší žáci, dorostenci, junioři, muži, veteráni, žákyně, dorostenky, ženy.

Pokud bude mít jednota/neorelské družstvo zájem o účast v soutěži, prosím o vyplnění přihlášky a zaslání na adresu: Ústředí Orel, Pellicova 2c, 60200 Brno, nebo e-mailem na ofl@orel.cz, nejpozději do 18. 7. 2017.

S jakýmikoliv dotazy se neváhejte obrátit na ředitele soutěže: Michal Možný, tel.: 724 503 048, e-mail: ofl@orel.cz

 

Medailové pořadí po desáté sezoně OFL

Desátý ročník Orelské florbalové ligy je za námi a jak se změnilo medailové pořadí jednot/neorelských družstev se můžete podívat zde. Aktualizovaný seznam medailistů v jednotlivých ročnících ke stažení. Během následujících dní bude spuštěno přihlašování do jedenáctého ročníku OFL.

 

Blansko A ovládlo kategorii mužů

Osm nejlepších družstev po základní části se 20. - 21. 5. 2017 sešlo ve Zlíně na finále OFL v kategorii mužů.

 • skupina A – Zlín, Blansko A, Dolní Bojanovice, Kunštát
 • skupina B – Kuřim, Fbc Floorbee Uherský Brod, Hranice, Sokol Hodonín

V první skupině se nejlépe vedlo domácím. Zlín ztratil pouze s Bojanovicemi a se ziskem 7 bodů obsadil první příčku. Stejný počet bodů získaly i Dolní Bojanovice, ovšem horší skóre je odsoudilo k druhému místu. Třetí byl s jedním bodem Kunštát, o skóre za ním čtvrté Blansko. Odpolední skupině dominovaly Hranice. Tři výhry a plných 9 bodů. Druhý skončil Uherský Brod, který získal 4 body. Stejně si vedla Kuřim, ale horší skóre znamenalo třetí příčku. Čtvrtý zůstal Sokol Hodonín.

První čtvrtfinále přineslo těsnou výhru Kuřimi nad Dolními Bojanovicemi 3:2, když vítězná branka padla v poslední minutě zápasu. Ohromná přestřelka se strhla v zápase Hranic s Blanskem. Vítězství v krásném zápase nakonec urvalo Blansko po výsledku 9:8 a vítěz skupiny B z turnaje vypadl. Další dvě čtvrtfinále již tak vyrovnaná nebyla. Vítěz skupiny A Zlín si poradil s Hodonínem 5:0. Stejný výsledek se zrodil i při postupu Uh. Brodu přes Kunštát.

Semifinálové dvojice přinesly zápasy divizních rivalů ze základní části. První utkání mezi Blanskem a Kuřimí bylo vyrovnané. Blansko si během zápasu udržovalo jednobrankový náskok, Kuřimi se třikrát povedlo dorovnat. Počtvrté to již nedokázala, branka pět vteřin před koncem zápasu rozhodla o postupu Blanska do finále. Druhé semifinále a bitva mezi týmy z východní divize. Zlín prohrál s Brodem oba zápasy v divizi a průběh zápasu naznačoval, že podobně si povede i nyní. Důraznější Brod po šťastné první brance přidal i další a zaslouženě postoupil po výsledku 5:1.

Zápas o bronz zvládli lépe muži Kuřimi, když porazili domácí těsně 5:4 a získali třetí místo. Zlín se na domácím turnaji musel spokojit se čtvrtou pozicí. Finále se odehrávalo ve vysokém tempu. K vidění bylo krom ostrých soubojů také hodně branek. Více jich vstřelili hráči Blanska a po výsledku 6:3 se mohli radovat z titulu mistra OFL pro rok 2016/17. Uherský Brod obsadil stejně jako minulý rok druhé místo. Páté skončily Hranice, šesté Dolní Bojanovice, sedmý Kunštát a osmý Sokol Hodonín.

Nejlepšími hráči na turnaji byli vyhlášeni:

 • Nejlepší brankář – Petr Stašek (Zlín)
 • Nejlepší obránce – Jan Charvát (Blansko A)
 • Nejlepší útočník – František Vykopal (Uherský Brod)

Výsledky ke stažení.

Gepardi Brno získali mistrovský titul v mladších žácích

Svátek práce se nesl ve znamení finále mladších žáků. V Adamově se sešlo osm nejlepších družstev z divizí jih, východ, západ, střed.

 • skupina A – Uherské Hradiště, Sokol Adamov, Gepardi Brno, FBC Aligators
 • skupina B – Fbc Floorbee Orel Uherský Brod, FBO Orel Boskovice, Těšany, Vyškov

Loňský vítěz z Uherského Hradiště tentokrát skupinu nezvládl a s jedním bodem po remíze s Adamovem skončil poslední. Skupinu A vyhráli Gepardi Brno s plným bodovým ziskem. Druzí byli domácí se čtyřmi body a třetí mladší žákyně z FBC Aligators.

Skupina B měla také stoprocentní družstvo – Uherský Brod. Druhé místo a šest bodů pro Boskovice, které prohrály pouze s Uherským Brodem těsně 2:3. Třetí pozici bral Vyškov a čtvrtou Těšany.

Derby mezi Uherským Brod a Uherským Hradištěm mělo po vyrovnaném začátku vcelku jasný průběh. Brod po výhře 7:2 postoupil do semifinále. Ve druhém a třetím čtvrtfinále si podobně dominantně vedli Sokoli a Gepardi. Sokol Adamov porazil Vyškov 6:1, Gepardi Brno vyhráli nad Těšany ještě výrazněji, 9:1. Poslední čtvrtfinále mezi Aligátorkami a Boskovicemi bylo asi nejvíce vyrovnané. Holky dřely a měly několik šancí zápas rozhodnout, ale Boskovice ukázaly větší efektivitu v zakončení a postoupily po výsledku 4:1.

V semifinále opět kralovaly týmy, které ve skupině neztratily ani bod. Uherský Brod nedovolil domácím vstřelit branku a výhra 7:0 je posunula do finále. Gepardi měli utkání přeci jen o něco těžší. Boskovice nedaly kůži lacino, přesto odešly poraženy 2:5.

Medailové zápasy ukázaly již jiný náboj. Bitva o třetí místo dlouho vypadala na jasnou záležitost pro domácí. Boskovice ale mocně dotahovaly, bohužel finiš stačil jen na korekci výsledku a těsnou prohru 5:6. Bronzové medaile si tak na krk pověsili domácí Sokoli Adamov, Boskovice obsadily nepopulární čtvrté místo. Finále a v něm jeden z neporažených musel prohrát. Gepardi Brno se dostali do vedení 2:0, které díky vynikajícímu výkonu brankáře udrželi až do konce a mohli se radovat z titulu mistra OFL pro ročník 2016/2017, Uherský Brod bral druhé místo a stříbrné medaile. Páté skončily Aligatorky, šesté místo získal Vyškov, sedmé Uherské Hradiště, osmé Těšany.

Nejlepšími hráči na turnaji byli vyhlášeni:

 • Nejlepší brankář – Lukáš Šikuta (Gepardi Brno)
 • Nejlepší obránce – František Tvrdoň (Fbc Floorbee Orel Uherský Brod)
 • Nejlepší útočník – Ondřej Kos (Sokol Adamov)

Výsledky ke stažení.

 

Uherské Hradiště obhájilo titul mistra OFL ve starších žácích

V Uherském Brodě se o víkendu 29.–30. 4. 2017 uskutečnilo finále starších žáků. Osm nejlepších družstev z jednotlivých divizí bylo rozděleno do dvou skupin. Ještě před turnajem kvůli nemoci vypadli Chřestýši Ivančice, jako náhrada přijelo družstvo Domanína.

 • skupina A – Fbc Floorbee Orel Uherský Brod, Šlapanice, Nivnice, Vyškov
 • skupina B – Domanín, FBO Orel Boskovice, Uherské Hradiště, Dolní Bojanovice

Skupinu A vyhrály Šlapanice se 6 body (prohra s Vyškovem). Druhé místo patřilo Nivnici, která díky lepšímu skóre předčila třetí Vyškov. Až čtvrtou pozici překvapivě obsadil domácí Uherský Brod. Skupina B měla stoprocentní družstvo a to obhájce titulu z Uh. Hradiště. Za ním se šesti body skončily Boskovice. Třetí s jedním vítězstvím Domanín, čtvrté Dolní Bojanovice bez bodu.

V první čtvrtfinále předvedly Dolní Bojanovice statečný výkon, ale na vítěze skupiny B Šlapanice to nestačilo. Výhra 5:1 poslala Šlapanice do semifinále. Druhý souboj zvládl lépe Vyškov. S Boskovicemi se přetahoval o každou branku a po velkém boji vyhrál 4:3 (všechny branky Vyškova vstřelil Štěpán Zeman). Třetí zápas dne a velké derby mezi Uherským Brodem a Uherským Hradištěm. Bitva nejen na hřišti, ale i v hledišti. V hledišti skončila nerozhodně, ovšem na hřišti vyhrálo Hradiště 5:2. Poslední čtvrtfinále přineslo výhru Nivnice nad Domanínem 5:1.

První semifinále přineslo vyrovnaný souboj mezi Vyškovem a Šlapanicemi. Šlapanice se dostaly do vedení 2:1, tentokrát zvládly i konec zápasu a po těsné výhře 2:1 postoupily do finále. Druhé semifinále mělo jasný průběh. Nivnici odjeli hráči a v počtu 4+1 nemohla nabitému Hradišti vzdorovat. Uh. Hradiště se po roce dostalo do finále po hladké výhře 11:0.

Boj o třetí místo kopíroval druhé semifinále. Vyškov přejel znavenou Nivnici 13:2 a pověsil si na krk bronzové medaile, Nivnice se musela spokojit se čtvrtým místem. Finále bylo o něčem jiném. Uherské Hradiště se se Šlapanicemi rvalo o každý metr hřiště. Krásné finále po výsledku 7:5 vyhrálo Uherské Hradiště a obhájilo zlaté medaile, Šlapanice získaly druhé místo. Páté skončily Boskovice, šestý Domanín, sedmý Uherský Brod, osmé Dolní Bojanovice.

Nejlepšími hráči na turnaji byli vyhlášeni:

 • Nejlepší brankář – David Číž (Uherské Hradiště)
 • Nejlepší obránce – Štěpán Zeman (Vyškov)
 • Nejlepší útočník – Martin Umlášek (Šlapanice)

Výsledky ke stažení.

 

Mistryněmi se bez ztráty bodu staly Moutnice

Moutnice bez ztráty bodu vyhrály kategorii žen a staly se mistryněmi pro rok 2016/2017. Během celého ročníku zvládly vyhrát všech 12 zápasů a připsaly si 36 bodů. Na druhém místě se umístily Boskovice se ziskem 17 bodů. Bronzové medaile si díky remíze na posledním turnaji se Šlapanicemi pověsily na krk ženy Kuřimi. Čtvrté místo obsadily Šlapanice. Vítězkou kanadského bodování se stala Jindra Žáčková ml. z mistrovského družstva.

Titul v kategorii dorostenců vybojovali Chřestýši Oslavany

Orli z Nového Města na Moravě se ujali v Bystřici nad Pernštejnem finálového turnaje v kategorii dorostenců, kde se systémem každý s každým utkalo šest nejlepších týmů z divizí jih, východ a západ - Chřestýši Oslavany, Vyškov, Uherský Brod, Kněždub, Kunštát, Nové Město na Moravě.

Nejlépe se vyrovnaný turnaj vyvíjel pro „domácí“ Nové Město a Chřestýše Oslavany. Oba první dva zápasy vyhrály a v třetím je čekal vzájemný souboj. Ten lépe vyzněl pro Oslavany, které vykročily za titulem. Lehké zabrzdění jejich jízdy přišlo v zápase s Uherským Brodem, prohra 5:3 a nutnost vyhrát nad Vyškovem. Před posledními zápasy se tabulka ještě více zamotala, ale Chřestýši dali pronásledovatelům naději jen na chvíli. V souboji s Vyškovem po nervózním prvním poločase druhý zvládly a titul pro rok 2016/2017 putoval do rukou Chřestýšů. O druhé místo se bojovalo v posledním zápase turnaje. Nové Město potřebovalo minimálně bod, Uherský Brod by výhra posouvala na druhé místo, remíza znamenala bronz a prohra propad mimo medailisty. Zápas nakonec skončil 2:2 a díky tomu Nové Město na Moravě obsadilo druhou příčku, třetí pozice patřila Uherskému Brodu. Čtvrtý skončil loňský vítěz Vyškov, horší vzájemný zápas odsoudil Kunštát na pátou příčku, šestý zůstal Kněždub.

Nejlepšími hráči turnaje byli zvoleni:

 • útočník: Jakub Novotný (Nové Město na Moravě)
 • obránce: Vojtěch Kužela (Chřestýši Oslavany)
 • brankář: Radek Šafář (Kunštát)

Výsledky ke stažení.

 

Dolní Bojanovice bez ztráty bodu získaly titul v juniorech

Orelskou florbalovou ligu v kategorii juniorů vyhráli florbalisté Dolních Bojanovic. Okopírovali loňské tažení Boskovic a za celou sezónu nepoznali hořkost porážky. Stříbrné medaile získali na posledním turnaji díky remíze ve vzájemném zápase s Kuřimí junioři Vyškova. Třetí místo se stejnými body jako Vyškov, ale horšími vzájemnými zápasy, vybojovala Kuřim. Čtvrtá pozice patřila F.A.T.R.u Dubňany. Páté skončily brněnské Židenice, šesté Koryčany. Vítězem kanadského bodování se stal Adam Horňák z Dolních Bojanovic.

Uherský Brod obhájil titul v kategorii elévů

První finálový turnaj desátého ročníku OFL patřil elévům. 8. 4. se sjelo šest nejlepších družstev z divizí východ a západ do Vyškova.

 • východ – Fbc Floorbee Orel Uherský Brod, FBC Orel Havířov, Florbal Hodonín
 • západ – Brno–Bohunice, Vyškov, Nové Město na Moravě

První zápas a hned pořádné drama až dokonce zápasu. Bohunice vyrovnaly proti Vyškovu na 3:3 v čase 15:59,8. Tím zápasem předznamenaly, že si krom umu vzaly s sebou na turnaj i paní Štěstěnu. Obhájce titulu z Brodu si v prvním zápase poradil s Florbalem Hodonín 4:1 a v pohodovém rytmu kráčel za titulem. Jediné komplikace nastaly proti Bohunicím, které vyrovnaly na 2:2 poslední akcí utkání v čase 15:59,0. Uherský Brod oproti minulému roku nevyhrál všechny zápasy, ale vítězství 8:1 nad Havířovem v posledním zápase znamenalo, že si opět po roce připsal titul v kategorii elévů. Stříbrné medaile si po zásluze pověsili na krk hráči Brna–Bohunic. Třetí místo obsadila domácí jednota z Vyškova se ziskem 10 bodů, když v bitvě o bronz vyhrála nad Novým Městem těsně 3:2. Nepopulární čtvrtá pozice tak připadla Novému Městu na Moravě, které získalo 4 body, o bod za ním skončil pátý Florbal Hodonín a šestý s jedním bodem Havířov.

Nejlepšími hráči turnaje byli zvoleni:

 • útočník: Leon Pawlas (FBC Orel Havířov)
 • obránce: Vojtěch Machalík (Uherský Brod)
 • brankář: Adam Holcman (Brno–Bohunice)

Výsledky ke stažení.

 

Kdo získal kolik medailí od vzniku OFL

OFL finišuje desátou sezónu, takže je čas na menší rekapitulaci toho, jak si vedly jednoty a neorelská družstva od prvního ročníku do devátého. Medailové výsledky jednotlivých ročníků ke stažení. A jaké že jsou počty celkem? Medailové pořadí zde.

Kdo získá další cenné kovy? Uvidíme v dubnu a květnu... První finále obstarají elévové ve Vyškově v sobotu 8. 4. 2017.

 

Finálové turnaje 2017- změna termínu u mužů na 20.-21.5.

Prosím jednoty (popř. neorelská družstva), které by měly zájem ve spolupráci s ústředím uspořádat finálový turnaj, ať se ozvou na e-mail ofl@orel.cz nebo telefonem na číslo 724 503 048. Finálové turnaje proběhnou v těchto kategoriích:

elévové - 8. 4. – Vyškov - rozpis ke stažení

mladší žáci - 1. 5. – Adamov - rozpis ke stažení

starší žáci - 29. 4. - 30. 4. - Uherský Brod - rozpis ke stažení

dorost - 22. 4. - Nové Město na Moravě - rozpis ke stažení

muži - 20. - 21. 5 - Zlín -  potvrzené místo i datum - rozpis ke stažení

Data finálových turnajů se mohou ještě změnit v závislosti na dostupnosti hal. Pokud bude o turnaj více zájemců, rozhoduje ekonomická stránka pořádaného turnaje. Připomínám pravidlo, že finále se mohou zúčastnit pouze hráči, kteří mají odehrány 2 a více zápasů základní části OFL.

 

Extraligová bitva o Moravu v Hodoníně

Partner ligy Bulldogs Brno sehraje 20. 11. v Hodoníně extraligové utkání proti Otrokovicím. Plakát ke stažení, informace o utkání ke stažení.

 

Termínová listina a aktuální rozdělení do divizí

Rozdělení do divizí - ke stažení. Termínová listina - ke stažení.

Prosím všechny, aby si zkontrolovali zařazení do divize, a pokud jim z nějakého důvodu divize nevyhovuje, ať mi dají do 10. 8. 2016 vědět. Po tomto datu se již nebude možné odhlašovat bez pokuty – propadení kauce.

Po 15. 8. 2016 budou vedoucím družstev rozeslány upřesňující informace s počtem turnajů, systémem, počtem postupujících a konečným rozdělením do divize, novým týmům přístupové údaje na web ligy. V divizích, kde je 6 družstev, jedno družstvo nebude pořádat domácí turnaj a zaplatí za nepořádání. Do jednotlivých divizí, kde není počet družstev sedm, se lze stále přihlásit. Termínová listina byla dělána tak, aby co nejméně kolidovala s prázdninami, orelskými akcemi, atd. Doporučuji všem si co nejdříve zamluvit halu pro domácí turnaj. Pokud bude chtít družstvo turnaj mimo stanovené termíny, musí získat souhlas od všech družstev v divizi. Všichni si projděte celou termínovou listinu, zkontrolujte termíny a pokud Vám nějaké kolidují s jinou akcí, hned mi dejte vědět. Můžeme se pokusit termín o týden přesunout, popřípadě Vám dám na dané kolo volno, pokud to lze. Nic v tomto ohledu nenechávejte na dobu, až liga poběží, přesuny se řeší již mnohem hůře, než v srpnu, září. Dále berte zřetel na finálové turnaje a turnaje v základní části alespoň trochu přizpůsobte, aby nebyla před finále dlouhá pauza, lepší je začít později a třeba první termín nezamlouvat, pokud Vám to dostupnost haly dovolí. Termíny se vybírají systémem – kdo dřív přijde,… Po 18. 8. 2016 budou termíny vypsány i na webu ligy, takže si je můžete zaregistrovat přes web, samozřejmě stačí mi napsat e-mail s termínem Vašeho domácího turnaje a já to na web přidám sám. Připomínám, že nejzazší termín k zamluvení haly a nahlášení turnaje je 10. 9. 2016. Termíny jsou vždy vypsány na sobotu, nebo neděli (popř. svátek). V neděli nezapomínejte, že turnaje musí začít až v 10.30. Výjimku je potřeba mít odsouhlasenou družstvy v divizi.

Po uplynutí termínu pro odhlášení budou týmům zaslány faktury – v týdnu od 15. 8. 2016.

 

Rozdělení do divizí a termínová listina

Rozdělení do divizí a termínová listina bude přihlášeným družstvům zaslána do čtvrtka 4. 8. 2016. Po té bude čas do 10. 8. 2016 na odhlášení ze soutěže. Po tomto datu již nebude možné se ze soutěže odhlásit - propadení kauce v případě odhlášení. V týdnu od 15. 8. 2016 budou rozesílány faktury pro platbu startovného.

 

Informace k desátému ročníku OFL 2016/17

Ligová komise OFL ve spolupráci s Tělovýchovnou radou Orla chystá nový, v pořadí již desátý ročník soutěže. Soutěž je samozřejmě otevřena i pro neorelská družstva.

Dokumenty ke stažení: informace o OFL, sazebník pokut (obsahuje i sazebník odměn pro orelské jednoty), sazebník odměn rozhodčím a přihlášku do nového ročníku.

Orelské jednoty mohou čerpat dotační programy – pro nově přihlášené jednoty, nově vzniklá družstva stávajících jednoty. Dále mohou jednoty využít příspěvek na cestovné (kategorie předpřípravka až starší žáci, dorostenky, junioři), pokud celková vzdálenost za turnaj přesáhne 120 km. Všechny odměny naleznete v přiloženém dokumentu. Na konci ročníku bude zase možnost žádat příspěvek na rozhodčí, které vyplácíte při domácích turnajích. Došlo ke snížení startovného v ženských kategoriích, výše startovného v mužských kategoriích zůstala na stejné úrovni jako v loňském roce.

Pokud budete mít zájem o účast v soutěži, prosím o vyplnění přihlášky a zaslání na adresu: Ústředí Orel, Pellicova 2c, 60200 Brno, nebo e-mailem na ofl@orel.cz, nejpozději do 20. 7. 2016. Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte mě kontaktovat.

Registruji pár otázek ke kategorii veteránů, jestli by ji nebylo možné vypsat. Prosím zájemce, kteří by o této kategorii uvažovali, ať se ozvou. Brankář by měl výjimku ve věku, kategorie 34 let a starší.

V případě zájmu alespoň 4 a více družstev není problém otevřít kategorii žákyň – ročník 2002 a mladší + 2 hráčky 2001. Startovné by bylo 400 Kč (pro neorelská družstva 200 Kč příplatek) + 1000 Kč kauce

 

Michal Možný

ředitel soutěže

 

Uherské Hradiště po mladších žácích získalo titul i ve starších

Posledním turnajem devátého ročníku OFL bylo finále starších žáků 28.–29. května v Blansku. Osm nejlepších družstev z divizí východ (Kněždub, Uherské Hradiště, Domanín), západ (Blansko, Chřestýši Ivančice, Boskovice) a jih (Vyškov, Těšany) bylo rozděleno do dvou skupin - skupina A: Chřestýši Ivančice, Uherské Hradiště, Blansko, Domanín, skupina B: Kněždub, Boskovice, Vyškov, Těšany.

Skupinu A vyhrálo Uherské Hradiště, které ztratilo body pouze remízou 2:2 s Blanskem. Druhé se ziskem šesti bodů skončily Ivančice. Ivančice prohrály jen s vítězem skupiny. Třetí pozice patřila domácímu Blansku se čtyřmi body, čtvrtý Domanín nezískal ani bod.

Skupina B nemohla být více vyrovnaná. Všechna družstva získala čtyři body a o pozicích rozhodovalo celkové skóre, případně více vstřelených branek. Nejlépe z této situace vyšly Těšany, které díky aktivnímu skóre obsadily první příčku. Druhý skončil Kněždub, méně vstřelených branek odsoudilo Vyškov ke třetímu místu. Čtvrté Boskovice jako jediné měly pasivní skóre a musely se spokojit se čtvrtou pozicí.

Hned první čtvrtfinále ukázalo, že Boskovice měly i na lepší než čtvrtou pozici. Vítěze skupiny A z Uherského Hradiště dlouho trápily, nakonec však po boji podlehly 3:5. Druhé utkání prvního (Těšany) se čtvrtým (Domanín) mělo již jasný průběh. Domanín ve čtyřech hráčích do pole nemohl vzdorovat Těšanům a podlehl jim jasně 3:10. Třetí a čtvrté čtvrtfinále měly stejný výsledek 4:1. Prvně Kněždub ve druhém poločase zlomil bojující domácí Blansko, po té Ivančice velmi dobrým výkonem porazily Vyškov.

 V první semifinále se utkaly dva postupující z východní divize. Uherské Hradiště si nemohlo nechat první výhru nad Kněždubem na lepší čas. Utkání se hrálo ve vysokém tempu, bylo dlouho vyrovnané, ale přeci jen ke konci utkání Hradiště rozhodlo a po výsledku 4:2 šlo do finále. Druhým finalistou se staly Ivančice. Po obrovském boji přetlačily Těšany 2:1. Hlavní zásluhu na postupu měl ivančický brankář, který přiváděl střelce Těšan k zoufalství.

Těšany nakonec smolně prohrály i boj o třetí místo, když Kněždubu podlehly 3:4. Kněždub si po nevydařeném semifinále spravil chuť a získal bronzové medaile, Těšany se musely spokojit se čtvrtým místem. Finále mělo překvapivě hladký průběh. Uherské Hradiště soustředěným výkonem přehrálo již možná lehce unavené Ivančice a po výhře 5:1 získalo titul v kategorii starších žáků pro rok 2015/2016. Ivančice obsadily zaslouženě druhé místo. Pátá pozice patří domácí jednotě z Blanska, šestá Vyškovu, sedmé skončily Boskovice, osmý Domanín.

Nejlepšími hráči na turnaji byli vyhlášeni:

 • Nejlepší brankář – Matěj Abraham (Chřestýši Ivančice)
 • Nejlepší obránce – Rostislav Komoň (Kněždub)
 • Nejlepší útočník – Martin Skočovský (Těšany)

 

Titul v mužské kategorii putuje po boji do Kuřimi

Předposlední květnový víkend se opět po roce sešlo osm nejlepších družstev v kategorii mužů v Uherském Brodě. Týmy byly rozděleny do dvou skupin podle výsledků ze základní části (skupina A - Kuřim, Zlín, Boskovice, Moutnice, skupina B - Uherský Brod, Hranice, Kunštát, Blansko).

Skupinu A vyhrál Zlín, když ztratil body pouze s Boskovicemi po remíze 2:2. Druhé místo se ziskem pěti bodů patřilo Boskovicím. V přímém souboji porazily 4:2 Kuřim, která skončila třetí s třemi body, Moutnice s jedním bodem po remíze s Boskovicemi čtvrtá. Druhou skupinu ovládl domácí Uherský Brod. O body přišel až ve svém posledním zápase s Blanskem za remízu 6:6. Blansko ovšem ostatní zápasy nezvládlo a skončilo čtvrté. Poslední zápas prvního dne mezi Kunštátem a Hranicemi byl boj o druhé místo. Kunštát vyhrál 5:3 a obsadil druhou pozici, Hranice třetí.

Čtvrtfinálové zápasy se odehrály pouze tři, domácí díky výhře ve skupině měli volný los a postup do semifinále jim zajistilo nedojetí Moutnice. Vzpoura hůře postavených družstev z první dne začala již v prvním hraném čtvrtfinále. Hranice ve vyrovnaném zápase porazily Boskovice 3:2. Vítěz skupiny A ze Zlína překvapivě nestačil na Blansko po bláznivém výsledku 7:10, když v průběhu zápasu vedl i o čtyři branky. Kuřim si v posledním čtvrtfinále poradila 8:3 s Kunštátem.

Obě semifinále přinesly skvělou podívanou. V prvním Hranice působily opticky o něco lépe, ale Brod předváděl skvělé zakončení, a tak po základní době byl stav 5:5. Rozuzlení nepřineslo ani následující pětiminutové prodloužení a ani pětice nájezdů. V šesté se prosadili domácí, Hranice neproměnily a Brod se tak mohl radovat z postupu do finále. Druhé semifinále za prvním o moc nezaostalo. Blansko na rozdíl od čtvrtfinále diktovalo tempo hry. Vedlo dokonce 7:3, ale vedení do konce řádné hrací doby neudrželo a po výsledku 7:7 se šlo do prodloužení. V něm v poslední minutě rozhodl Bednář a poslal Kuřim do boje o titul.

Souboj o bronz patřil jasně Hranicím. Výsledek 10:4 jim zajistil třetí místo. Blansko si opět po roce zopakovalo nepopulární čtvrtou pozici. Do finálového souboje lépe vstoupili muži Kuřimi, první třetinu vyhráli 3:0. Uherský Brod nesložil zbraně a usilovným tlakem dokázal ve druhé části snížit na 3:1 a ve třetí třetině zaslouženě srovnat na 3:3. Pětiminutové prodloužení branku nepřineslo, takže o vítězi musely rozhodnout nájezdy. V nich se našel pouze jediný úspěšný exekutor a to kuřimský Bednář, který Kuřimi zajistil titul pro rok 2015/2016, domácí Uherský Brod po loňském prvním místu bral stříbro. Pátý skončil vítěz skupiny A Zlín, šestý Kunštát, sedmé Boskovice, osmé Moutnice.

Nejlepšími hráči na turnaji byli vyhlášeni:

 • nejlepší brankář – Petr Ručka (Uherský Brod)
 • nejlepší obránce – Lukáš Jalový (Blansko)
 • nejlepší útočník – Štěpán Potsch (Hranice)

 

Mistrem OFL v kategorii dorostenců se stal Vyškov

14. 5. 2016 se v Dolních Bojanovicích sešlo šest nejlepších družstev z divizí východ (Dolní Bojanovice, Uherský Brod, Snipers Slavičín) a západ (Kuřim, Boskovice, Vyškov) k finálovému turnaji v kategorii dorostenců.

Hned první zápas přinesl překvapení, když favorizovaní domácí zaváhali s Kuřimí. Kuřim zvládla i druhý zápas, Boskovice porazila 3:1. Zaváhání přišlo ve třetím zápase se Snipers Slavičín, remíza 3:3 předznamenala pád kuřimských mimo medailové pozice. Naopak Vyškov po úvodní remíze 2:2 s Uherským Brodem se rozehrál k výbornému výkonu. Postupně porazil ostatní soupeře, v bitvě o první místo přetlačil domácí 2:1 a se ziskem 13 bodů se mohl radovat z titulu mistra OFL pro rok 2015/2016. Domácí Dolní Bojanovice se po prvním zápase vzpamatovaly, prohrály již pouze s mistrem a ziskem 9 bodů si zajistily stříbrné medaile. O třetím místě se rozhodlo v posledním zápase turnaje – Uherský Brod : Kuřim. Uherský Brod žádné komplikace nepřipustil a Kuřim přejel 5:0, celkově si na bodové konto připsal 8 bodů a ty mu stačily ke třetí příčce. Nutno dodat, že výsledek mohl být lepší, ovšem ve svém druhém zápase ani průběžné vedení 4:0 nestačilo k vítězství nad Bojanovicemi, které pěti brankami otočily vývoj zápasu. Kuřim se po dobrém startu, ale o to horším konci musela spokojit se čtvrtým místem, páté skončily Boskovice, šestý Snipers Slavičín.

Nejlepšími hráči turnaje byli vyhlášeni:

 • brankář: Erik Hauerland (Uherský Brod)
 • obránce: Jakub Ondrák (Vyškov)
 • útočník: Martin Kaňa (Dolní Bojanovice)

 

Titul v mladších žácích patří Uherskému Hradišti

Poslední dubnový den se utkalo osm nejlepších družstev z divizí jih, východ a západ v Uherském Brodu o titul mistra Orelské florbalové ligy 2015/2016 v kategorii mladších žáků. Týmy byly rozděleny do dvou skupin:

 • skupina A: Uherské Hradiště, Zlín, Šlapanice, Sokol Adamov
 • skupina B: Boskovice, Brno-Bohunice, Brno-Židenice, Uherský Brod

Skupinu A vyhráli bez ztráty bodu mladší žáci ze Zlína. Druhou pozici obsadilo Uherské Hradiště se ziskem šesti bodů, když prohrálo těsně 1:2 se Zlínem v zahajovacím zápase celého turnaje. Sokol Adamov si poradil se Šlapanicemi, což mu stačilo ke třetímu místu. Šlapanice nezískaly ani bod a zůstaly čtvrté.

Skupina B měla také jeden stoprocentní tým, kterým se staly Boskovice. Největší bitvu svedly s Uherským Brodem. Těsné vítězství 3:2 jim zaručilo vítězství ve skupině, Uherský Brod se díky této prohře musel spokojit s druhou pozicí. O třetím místu se rozhodlo v posledním zápase, kde v brněnském derby Židenice přetlačily Bohunice 3:1 a se ziskem tří bodů skončily třetí, Bohunice s nula body čtvrté.

Po zápasech ve skupinách přišly na řadu vyřazovací boje. Souboje prvních se čtvrtými přinesly více vzruchu, než se čekalo. Boskovice byly moc rády za výhru 3:2 nad Šlapanicemi. Rozdílem pouhé jedné branky postoupil i Zlín. Vyrovnanou bitvu s Bohunicemi rozhodly dvě chyby brněnských, které znamenaly prohru 1:2. Třetí čtvrtfinále a jednoznačná výhra 7:0 domácího Uherského Brodu nad Sokolem Adamov. V posledním čtvrtfinále Uherské Hradiště zdolalo Brno–Židenice 4:2.

Jako první si finále zajistil Uherský Brod. Semifinále ovládl jasně 6:1 a poslal Zlín do zápasu o bronz. Druhé semifinále již tak jasný průběh nemělo. Bitva se strhla nejen na hřišti, ale i v hledišti. Po právu obě skončily nerozhodně. Na hřišti ovšem muselo jedno družstvo postoupit a díky brance v prodloužení se radovalo Uherské Hradiště po výsledku 3:2.

Zápas zklamaných se do šestnácté minuty vyvíjel příznivě pro Zlín. Výsledek 3:0 hovořil jasně a v tu chvíli to vypadalo na jasnou dominanci východní divize. Boskovice nesložily zbraně a během dvou minut srovnaly na 3:3, navíc v poslední dvacáté minutě přidaly i čtvrtou branku a po skvělém obratu získaly bronzové medaile. Nepopulární čtvrté místo připadlo Zlínu. Finálový zápas přinesl derby mezi Uherským Brodem a Uherským Hradištěm. Opět fantastičtí diváci a napínavé utkání. První polovina 1:1, na začátku druhé se Brod dostal do vedení, bohužel zbytečné vyloučení a Hradiště vyrovnalo. Navíc minutu a půl před koncem další branka v síti Brodu znamenala vedení 3:2. Uherské Hradiště vedení již udrželo a stalo se mistrem OFL 2015/2016 v kategorii mladších žáků. Stříbro bral domácí Uherský Brod. Pátou pozici si odvezl Sokol Adamov, šesté skončilo Brno–Židenice, sedmé Brno–Bohunice a osmé Šlapanice.

Nejlepšími hráči na turnaji byli vyhlášeni:

 • Nejlepší brankář – Radim Šenkeřík (Uherské Hradiště)
 • Nejlepší obránce – Vojtěch Bistrý (Uherské Hradiště)
 • Nejlepší útočník – Matěj Zlatníček (Brno–Bohunice)

 

Boskovice obhájily titul v kategorii juniorů

Orelskou florbalovou ligu v kategorii juniorů vyhráli opět po roce florbalisté Boskovic. Za celou sezónu nepoznali hořkost porážky a z 12 zápasů zaznamenali 12 výher. Stříbrné medaile získaly Dolní Bojanovice, které prohrály pouze s vítězi a remizovaly se Žďárem nad Sázavou. Třetí místo se ziskem 21 bodů vybojoval Sokol Hodonín. Mocně finišoval Žďár na Sázavou, ale 19 bodů nestačilo na lepší, než čtvrté místo. Pátý skončil Vyškov. Šesté místo obsadili hráči Brna–Židenic, kteří měli stejně bodů jako Vyškov, ovšem horší vzájemné zápasy. Sedmá pozice připadla Těšanům. Vítězem kanadského bodování se stal Viktor Kejík z Boskovic.

 

Hattrick dokonán - ženám kralovaly hráčky Brna-Bohunic

Hráčky Brna-Bohunic i potřetí vyhrály kategorii žen. Na posledním turnaji 10. 4. 2016 v Boskovicích sice poprvé v sezóně zaváhaly, když podlehly 3:2 Těšanům, přesto se ziskem 25 bodů získaly mistrovský titul. O dva body zpět byly ženy Uherského Brodu a získaly stříbrné medaile. Bronz patřil Těšanům. Čtvrté místo obsadily Boskovice, páté Brno-Židenice, šesté skončily ženy Sokolu Bučovice. Vítězkou kanadského bodování se stala Kristýna Pospíšilová z Bohunic.

 

Titul v elévech putuje do Uherského Brodu

Farnost Kněždub zorganizovala v pěkném a přátelském prostředí první finálový turnaj OFL v katego